Kategorie

Materiály

Polyester

Polyesterová vlákna se mohou vyskytovat prakticky ve všech textilních výrobcích. Pro svoje vlastnoti se často používají na výrobu sportovního oblečení.
K nejdůležitějším kladným vlastnostem patří:
vysoká odolnost na světle, vůči povětrnosti a mikroorganizmům
malá navlhavost (rychlé sušení).
Polyesterové materiály jsou odolné vůči vyšším teplotám, což je vhodné pro celoplošné potisky (např. dresy, vlajky).

Polypropylen

Polypropylen je nejlehčí ze všech textilních vláken (0,91 g/cm³), vlákno je odolné proti chemikáliím, má velmi dobrou pevnost v oděru, minimální navlhavost, nízký sklon k nabíjení statickou elektřinou a ke žmolkování.
V omaku se PP vlákna neliší od ovčí vlny.Zajišťuje udržování konstantní tělesné teploty při fyzické zátěži a měnících se klimatických podmínkách.
Výrobek se nosí jako jediná vrstva na těle (ve velmi teplém prostředí) nebo jako první základní vrstva na těle s navazující další vrstvou, tj. výrobkem zhotoveným nejlépe ze savého materiálu (bavlna, vlna apod.), tak může docházet k nasávání/pohlcování vlhkosti touto vrstvou a pokožka zůstává díky barieře, kterou tvoří polypropylenová vrstva, v suchu.

Prolen® Siltex

 Progresivní polypropylenové vlákno s antibakteriální úpravou Prolen® Siltex efektyvně zabraňuje rozmnožování bakterií, hub a plísní. Redukuje vznik nepříjemných pachů, udržuje biologickou rovnováhu pokožky a nastolí hygienickou svěžest výrobku po celý den. Není škodlivé pro lidi ani životní prostředí.
 Prolen® Siltex byl vyvinutý pro využití pro spodní prádlo, sportovní oblečení, pracovní oděvy, punčochové zboží, výplňkové materiály do obuvi, ložní prádlo, podšívkoviny i potahové textilie. Je vhodné především pro využití v prostredích s velkou migrací návštevníků a vysokými hygienickými požadavky. Když je antimikrobiální aditívum aplikované do hmoty vlákna a ne na jeho povrch, nemigruje z textílie, ale permanentně v ní zůstáva zachované i po několikanásobném praní po celý její životní cyklus.

Prolen® Siltex je speciální vlákno, modifikované antimikrobiálním aditívem na bázi biogenních ióntů stříbra, které brání růstu bakterií a plísní. Antibakteriální účinek stříbra byl známý už před mnoha stoletími.

Materiál 21.

Bambus (viskóza)

století V Asii volně rostoucí bambus není nijak chemicky ošetřován, proto zaručuje velmi dobré antialergické vlastnosti a přírodní antibakteriální účinky, čímž pozitivně ovlivňuje jeho užitné vlastnosti
a tím i kvalitu osobní hygieny.
 Vyrábí se podobně jako viskóza, má však ještě znásobené užitné vlastnosti, antibakteriální, antialergický, antistatický, okamžitá savost a odvod vlhkosti, mimořádná prodyšnost ideální pro “horké letní dny”, nižší tepelná vodivost = příjemný chladivý pocit, výborné termo-vlastnosti, odolnost proti otěru, pevnost, stabilita, dlouhá životnost, hedvábně jemný omak, nevyžaduje mercerizaci díky vlastnímu lesku, poměrně lehký.


Košík  

Žádné zboží

Poštovné 0,00 Kč
Celkem 0,00 Kč

K pokladně

Výrobci

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky

Dodavatelé

Žádný dodavatel